Yoga & soundhealing fredag 13 maj

Skellefteå Yogaskola hälsar Dig varmt välkommen till en härlig och balanserande stund 🙏! Först en stunds där vi mjukar upp kropp, sinne och andning och frigör spänningar med hjälp av lugna mjuka kroppspositioner och andningsövningar (till subtila toner från klangskålar).

Därefter får du lägga dig ner under en varm filt och uppleva ett avslappnande och helande klangbad. Ida Prem Geetam  använder sig av tibetanska klangskålar varvat med mantran och andra harmoniska instrument. Klangskålar har använts i meditationer sedan urminnes tider och det sägs att vibrationerna från skålarna kan lösa upp blockeringar, stilla våra tankar och hjälpa kroppen att komma i balans.

”What makes us feel drawn to music is that our whole being is music: our mind and body, the nature in which we live, the nature which has made us, all that is beneath and around us, it is all music”.
                                                                            – Hazrat Inyat Khan, Sufi Master

Datum: fredag 13 maj, kl. 18.00 – 20.15 (inkl. kort paus).
Pris: 490 kr
Nivå: Du behöver inga förkunskaper, en klass som passar alla, såväl nybörjare som den med erfarne.

Delta på plats i yogasalen:
Lokal: Storgatan 26, i samma hus som Lindberg Reklam AB.
*Det finns yogamattor, filtar och kuddar i lokalen att låna.

Lärare: Ida Prem Geetam är yogalärare och författare och har under dom senaste åren valt att fördjupa sig inom meditation och Sound Healing.
– Åsa Larsson, diplomerad Yoga- och meditationslärare enligt Satyananda Yoga Sverige.

ANMÄLAN Yoga & soundhealing

eller via e-post: asa@skellefteayogaskola.se eller sms/ring Åsa 073-158 71 01.

Covid – 19:  Läs gärna mer här

Tips: För att undvika att mejlutskick från Skellefteå Yogaskola hamnar i skräpposten lägg gärna till oss i din kontaktlista. Vill du få vårt nyhetsbrev med aktuella yoga händelser registrera dig här: Nyhetsbrev

Hör gärna av dig om du har någon fundering.

Vi hälsar Dig varmt välkommen!
Åsa Larsson/Skellefteå Yogaskola
Ida Ma Prem Geetam/Ma Prem Geetam