Information utifrån Covid – 19
(Uppdaterat 9 januari 2022)

Vi håller tummarna att vi denna gång är på väg ut ur pandemin … Vi får så klart fortfarande vara varsamma och rädda om varandra. Skellefteå Yogaskola följer fortlöpande Folkhälsomyndighetens riktlinjer och rekommendationer. Vi fortsätter hålla fast vid de förebyggande åtgärderna med att vara extra noggrann med rengöring och desinficering. Vi rengör mattorna efter varje klass, byter filtarna, använda handsprit. Önskar du ta med egen yogamatta och filt går det också bra. Förutom att du kan välja att delta live online via zoom får du även vid kurserna varje klass som en videoinspelning som du kan nyttja hur många gånger du vill under veckan.

Allt gott,

Åsa och Skellefteå Yogaskola

Hör gärna av dig om du har någon fundering.

E-post: asa@skellefteayogaskola.se
Tel Åsa: 073-158 71 01